Abone Ol:

Yunanistan Süper Liginde bu hafta oynanacak karşılaşmalar, FIFA kokartlı hakem Thanasis Tzilos’a yapılan saldırıyı protesto eden meslektaşlarının maçlara çıkmama kararı nedeniyle ertelendi.

Yunanistan Süper Lig maçları bir hafta ertelendi. Yunanistan Hakem Komitesinden yapılan açıklamada, meslektaşları FIFA kokartlı hakem Thanasis Tzilos’a yönelik fiziksel saldırıyı protesto etmek amacıyla, bu hafta oynanacak Süper Lig maçlarına çıkmama kararı alındığı belirtildi.

‘HAKEMLERE SALDIRILAR ENDİŞE VERİCİ BOYUTLARA ULAŞTI’

Açıklamada, ülke genelinde hakemlere saldırıların endişe verici boyutlara ulaştığı vurgulanarak, ‘Hakemlerin güvenliği son derece önemlidir. Bu tür saldırılara izin verilmemesi için gereken önlemler bir an önce alınmalıdır.’ ifadeleri kullanıldı. Yunanistan Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada ise söz konusu saldırı nedeniyle bu hafta oynanacak karşılaşmaların ertelendiği ve devre arasının ardından lig maçlarına devam edileceği kaydedildi.

KAFASINDAN VE AYAKLARINDAN YARALANDI

Kimliği henüz teşhis edilemeyen şüpheli, hafta içinde Larissa kentinde hakem Tzilos’a fiziksel saldırıda bulanarak yaralamıştı. Evinin yakınlarındaki bir noktada gerçekleşen saldırıda kafasından ve ayaklarından yaralanan Tzilos, hastaneye kaldırılmış ve tedavisinin ardından taburcu edilmişti. Yunanistan futbolunda yaşanan şiddet olayları nedeniyle, son yıllarda lig karşılaşmaları birçok kez ertelenmek zorunda kalındı.

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın