Abone Ol:

Tayland’da yılanlara karşı nasıl korunulması gerektiğini anlatan itfaiyeci, kurtulma yöntemini gösterirken 5 metrelik pitonun vücudunu sarması sonucu hareketsiz kaldı. Korku dolu o anlar kameralara yansıdı.

Tayland’da yılanlara karşı olası durumlarda neler yapılması gerektiğini, yılanlara nasıl karşı koyulabileceğini anlatan bir itfaiyeci korku dolu anlar yaşadı. Taylandlı 40 yaşındaki Khun Apichet adlı itfaiyeci, etrafındaki yılandan kurtulma yöntemini gösterirken 5 metrelik piton yılanının adamın vücudunu sarması sonucu hareketsiz kaldı. Piton yılanı beklenenden fazla güç uygulayınca adam daha gerçekçi bir şekilde karşı koydu. Çocukların gözü önünde gerçekleşen yılan saldırısı kameraya yansıdı.

YILANLARA KARŞI SAVUNMA DERSİ VERMEK İÇİN ÖĞRENCİLERİN KARŞISINA GEÇTİ

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta yılan saldırısına karşı nasıl savunma yapılabileceğini gösteren bir itfaiyeci adeta ecel terleri döktü. 40 yaşındaki Khun Apichet adlı adam bölgede bulunan okulda bir yılanın vücudun etrafına dolanması durumunda yapılması gerekenleri göstererek ders vermek için öğrencilerin karşısına geçti.

5 METRE UZUNLUĞUNDAKİ PİTON AV POZİSYONUNA GEÇTİ

5 metre uzunluğundaki devasa piton yılanını etrafına saran itfaiyeci, yılanla başa çıkma yollarını göstermek isterken beklemediği durumla karşılaştı. Ölümcül yılan, içgüdüleri devreye girince av pozisyonuna geçti ve Apichet’e baskı uygulamaya başladı.

YAŞADIĞI ZOR ANI BELLİ ETMEMEYE ÇALIŞTI

Doğal içgüdüleriyle davranan yılan adamı sıkarken, diğer kişi ise öğrencilere eğitimini vermeye devam etti. Bu sırada kendini korumaya çalışan adam, yaşadığı zor anı belli etmeden elini boynuna getirdi ve yılanın boğazından sıkmasına engel olmaya çalıştı. Bu da eğitimin bir parçasıydı. Yılanın başını da diğer eliyle tutarak ısırmadığına emin olacak şekilde kendini korumaya aldı.

YILAN BOĞAZINI SIKTIĞI SIRADA MÜDAHALEDE BULUNDU

Zor anlar yaşayan adam yılanla mücadele ederken eğitimci ‘yılan onu ısırmaya çalışıyor, çünkü bu yılanı iyi hissettiriyor’ şeklinde açıklama yaptı. Yılanın insanı yemek istediğinde hemen ısırabileceğini söyleyen eğitimci, yılanın evcilleştirilmiş olduğunu belirterek yaşanan o anki durumu normal olarak karşıladı. Yılanın adamın boğazını sıktığı bir sırada ise eğitimci müdahalede bulunarak yılanın kaslarının biraz gevşemesini sağladı.

GÖSTERİLER İÇİN DENETİM ALTINDA TUTULUP EĞİTİLDİ

Eğitimci, bu piton yılanının normalden daha yaşlı, ama dost olduğunu açıkladı. Verilen bilgilere göre eğitimde kullanılan yılanın birkaç yıl önce bir evde yakalandığı ve denetim altında tutulup eğitildikten sonra bu tarz gösterilerde kullanıldığı ifade edildi.

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın