Abone Ol:

31 Mart 2019’da yapılacak seçimler için hangi partiye oy vereceği konusunda kararsız olduğunu belirten yüzde 23’lük bir kesim var. Seçimler öncesi bu kitleyi ikna etmeyi başaran parti lideri, önemli bir avantaj yakalamış olacak.

Türkiye Mart 2019’da önemli bir seçime gidiyor. Bu seçimler AK Parti için 2023 öncesi son dönemeç olarak nitelendirilirken, CHP için de istenen sonuçların alınmaması durumunda olası bir lider değişimini yeniden gündeme getirecek. Bunun için işi sıkı tutan liderler, aday belirleme sürecinde ince eleyip sık dokuyor.

KARARSIZ SEÇMEN BELİRLEYİCİ OLACAK

Peki ya seçmen? Yapılan son araştırmalara göre; Türkiye’de seçmenlerin yüzde 23 gibi önemli bir kısmı kararsızlardan oluşuyor. Yani bu kesim henüz hangi partiye oy vereceğine karar vermemiş. Ve yine araştırmalardan elde edilen sonuca göre; bu yüzde 23’lük kesiminyüzde 13’ünün seçim gününe kadar tercih yapacağı, geri kalan yüzde 10’unun sandığa gitmeme eğiliminde olduğu saptandı.

ORANIN YÜKSEK OLMASININ NEDENİ EKONOMİ

Peki karasız seçmen oranının bu kadar yüksek olmasına sebep ne? Türkiye’nin içinde bulunduğu en önemli sorunun ‘ekonomi, işsizlik ve geçim sıkıntısı’ olarak sıralanmasının, bu sonucu doğurduğu yorumları yapılıyor.

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın