Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Galatasaray maçı sonrasında, ‘Trabzon Lisesi, Çanakkale cephesine öğrencilerini gönderdi. O yıl mezun verilmedi. Emperyalist güçlere kurşun sıktık. Aradan 105 sene geçti ama Trabzon’un 18, 19 yaşındaki çocukları yine dış güçler tarafından katledildi.’ dedi.

Spor Toto Süper Ligde 21. hafta maçında Galatasaray, Trabzonspor’u Türk Telekom Stadında konuk etti. Mücadeleyi sarı-kırmızılı ekip 3-1 kazandı. Galatasaray’a galibiyeti getiren golleri Mbaye Diagne ve Younes Belhanda (2) kaydetti. Trabzonspor’un tek golü Hugo Rodallega’dan geldi.

Maç sonunda karşılaşmayı değerlendiren Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu şunları söyledi:

“Trabzon Lisesi Çanakkale cephesine öğrencilerini gönderdi. O yıl mezun verilmedi. Emperyalist güçlere kurşun sıktık. Aradan 105 sene geçti ama Trabzon’un 18, 19 yaşındaki çocukları yine dış güçler tarafından katledildi.

“ALLAH BİZE HARAM PUAN NASİP ETMESİN”

Aradan 105 sene geçti, sadece düşman şekil değiştirdi. Türk futbolunu bu şekilde değiştiremeyiz. O düdüğü çalacaksa adaletli şekilde çalsın. Allah değil bize haram tek puan, değil tek gol, haram tek vuruş nasip etmesin. Biz bir şey yapmayacağız, oynadığımız oyunu oynamaya devam edeceğiz. Herkesin gördüğü bir şey için bir şey yapmayacağız.

“GALATASARAY’A FARKLI YENİLEBİLİRDİK”

Biz bugün Galatasaray’a yenilebilirdik, daha da farklı yenilebilirdik. Ama o mağlubiyeti başka şeylere bağlamadan buradan çıkalım. Oyuncularımızın yaptığı hataları biz gidebiliriz ama neticeye tesir eden hataları kim düzeltecek? VAR mı düzeltecek.”

RIDVAN DİLMEN AĞAOĞLU’NA CEVAP VERDİ

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Ağaoğlu’nun bu sözlerine, “Futbol bir oyundur oyunda da bir takım hatalar olur. Futbolla Çanakkale’yi hafife almayalım. Orası farklı bir şey. Ağaoğlu çok fazla fevri ve sinirle söyledi bu sözleri.” cevabını verdi.

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın