Abone Ol:

Tayland’daki Phetchabun Kulak, Göz, Burun ve Boğaz Kliniğinden Dr. Chaichan Suebsureekul, ismi açıklanmayan 13 yaşındaki kızın gözüne giren keneyi çıkartırken, kene gözün beyaz kısmına düştü. Kızın köpeğiyle oynarken gözüne kene kaçtığı belirtildi. Gözdeki kene ancak 3’ncü müdahale sonucu alınabildi.
Tıp dünyasını şaşkına çeviren olay! Genç kızın gözünün içine kene girdi doktor bile çıkaramadı

Tayland’daki Phetchabun Kulak, Göz, Burun ve Boğaz Kliniğindeki doktorları bile şaşkına çeviren bir olay yaşandı. İsmi açıklanmayan 13 yaşındaki kız, köpeğiyle oynadığı sırada gözüne kene kaçtı. Günlerce ağrı çeken kız, sonunda doktora başvurdu. GÖZ KAPAĞINA YAPIŞMIİ Doktor yaptığı ilk muayenede kızın gözüne kene yapıştığını tespit etti. İlk müdahalede alınması planlanan kene, çıkarılamadı ve kızın gözünün beyaz kısmına düştü. Doktor Chaichan Suebsureekul ikinci müdahaleyi gerçekleştirmek için biraz bekledi. ANCAK ÜÇÜNCÜ DENEME BAŞARILI OLDU Kızın gözündeki kene, Doktor Chaichan Suebsureekul üçüncü girişiminde çıkarılabildi. Genç kız büyük bir rahatlama yaşarken, Suebsureekul genç kızın daha da geç kalması durumunda çeşitli hastalıklara yakalanabileceği uyarısında bulundu.

#GözSağlığı #Tayland #Dünya #tıp #dünyasını #şaşkına #çeviren #olay #genç #kızın #gözünün #içine #kene #girdi #doktor #bile #çıkaramadı

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın