Abone Ol:

MasterChef Türkiye yeni bölümde yarışmacılar en güzel Sosyete Mantısı hazırlamak için yarıştı. İzleyiciler de kendi mutfaklarında Sosyete Mantısı hazırlamak için araştırma yapmaya başladı. Peki, Sosyete Mantısı nedir? Sosyete Mantısı yapılır? Sosyete Mantısı nedir? Sosyete Mantısı malzemeleri nelerdir? İşte En güzel Sosyete Mantısı tarifi!
Sosyete Mantısıi nasıl yapılır? En güzel Sosyete Mantısı tarifi! Sosyete Mantısı malzemeleri nelerdir?

Masterchef’te bugün birbirinden güzel yemekler yapıldı. Seyircilerin en merak ettiği konu Sosyete Mantısı tarifi oldu. Peki en güzel Sosyete Mantısı yemek tarifi nasıldır? Sosyete Mantısı yemeği nasıl yapılır? Sosyete Mantısı için gerekli malzemeler nelerdir? Gündem haberler için bizi takip edin. Haberdas.Com gündemin sıcak konularını sizler için derliyor. SOSYETE MANTISI TARİFİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER NELERDİR? Hamuru için gerekli malzemeler;2 yufkaTuzKarabiber250 g kıyma1 sogˆanSosu için gerekli malzemeler; Haberdas.Com okumaya devam edin. Sizlere en doğru bilgileri tarafsız şekilde iletiyoruz.1 su bardagˆı yogˆurtTuz2 dis¸ sarımsak1 yemek kas¸ıgˆı tereyagˆı1 tatlı kas¸ıgˆı kırmızı toz biberKızartmak için gerekli malzemeler;Ayçiçek yagˆı SOSYETE MANTISI NASIL YAPILIR? Yufkaları üst üste koyup 4 es¸it üçgen kesin. I·ç harcı için; kıyma, rendelenmis¸ sogˆan, tuz ve karabiberi karıs¸tırın.Harcı yufkalara paylas¸tırıp, üçgenlerin her birini rulo s¸eklinde sarın ve kendi etrafında bükerek s¸ekil verin. Açılmaması için kürdanla ucunu sabitleyin.Ayçiçek yagˆını tavada kızdırın. Yufkaları kızgın yagˆda kızartıp havlu kagˆıt serili tabagˆa alın. Üzeri için tereyagˆını kızdırıp toz biberi ekleyin. Yogˆurdu bir kasede çırpın.Ezdigˆiniz sarımsakları ilave edip karıs¸tırın. Mantıların üzerine önce sarımsaklı yogˆurt, sonra kırmızı biberli yagˆ gezdirerek servis yapın.SOSYETE MANTISININ PÜF NOKTALARI NELERDİR?İç harcında kullanacağınız kıymaları kavurmayın. Çiğ bir şekilde baharatla harmanlayıp, yufkanın içerisine yerleştirin.Yufkanın içini çok fazla doldurmamaya özen gösterin. Bu sayede taşmasını önleyebilirsiniz.İsteğe göre tavuk kıyması veya patatesli harç da kullanılabilir.Kızarttığınız mantıları kağıt havluda süzün ve servis tabağına alın.Kızartmak yerine fırınlamak istiyorsanız, hamurun üstüne su serpiştirin ve fırına atın.

#YemekTarifi #Yemek #Gündem #sosyete #mantısıi #nasıl #yapılır #en #güzel #sosyete #mantısı #tarifi #sosyete #mantısı #malzemeleri #nelerdir

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın