Abone Ol:

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD basınına verdiği demeçte Afgan mülteciler konusuna değindi. Erdoğan, ABD’nin Afgan mülteciler konusunda daha fazlasını yapmasını gerektiğini belirterek, ‘Şu anda ABD zaten bu tür sorumlulukları yerine getirmedi. Bizim ülkemizde şu anda kayıt dışı 300 binden fazla Afgan mülteci var. Ülkemizin hala Afgan mültecileri almaya gücü yetmez’ dedi.
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afgan mülteci açıklaması: Şu anda ABD sorumlulukları yerine getirmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM 76. Genel Kurul Görüşmeleri için bulunduğu New York’ta Amerikan CBS televizyonuna mülakat verdi. ‘ÜLKEMİZİN AFGAN MÜLTECİ ALMAYA GÜCÜ YETMEZ’ Tamamı pazar günü yayımlanacak röportajdan paylaşılan bir bölümde, Türkiye’nin ‘mülteci ambarı’ olmayacağı yönünde sözleri hatırlatılan ve Afgan mültecilerin sorumluluğunu ABD’nin mi alması gerektiği sorusu yöneltilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Şu anda ABD zaten bu tür sorumlulukları yerine getirmedi. Bizim ülkemizde şu anda kayıt dışı 300 binden fazla Afgan mülteci var. Ülkemizin hala Afgan mültecileri almaya gücü yetmez.’ dedi. ‘ABD DAHA FAZLASINI YAPMASI GEREK’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Afgan mülteciler konusunda daha fazlasını yapmasını gerektiğini belirterek, ‘ABD orada 20 yıldır neden var, önce bu soruların cevabını kendi kendisine vermesi gerek.’ değerlendirmesinde bulundu.

#RecepTayyipErdoğan #Afgan #ABD #Dünya #sondakika #cumhurbaşkanı #erdoğan #afgan #mülteci #açıklaması #şu #anda #abd #sorumlulukları #yerine #getirmedi

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın