Abone Ol:

Bingöl’de şehit yakınına küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a tepkiler çığ gibi büyüyor. Gece yarısı bir video paylaşarak Meral Akşener başta olmak üzere tüm kadınlardan ve herkesten özür dileyen Türkkan hakkında siyasiler de kınama mesajı yayınladı.
Şehit yakınına ettiği küfür sonrası İYİ Partili Lütfü Türkkan'a siyasilerden tepki çığ gibi

Parti yöneticileri ve milletvekilleriyle kente gelen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genç Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu. Saat kulesi önünde halk oyunları ekibinin gösterisini izleyen Akşener, sorun ve taleplerini dinlediği esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. TÜRKKAN ŞEHİT YAKININA KÜFRETTİ Akşener’in esnaf ziyareti sırasında şehit yakını olduğunu iddia eden bir kişi, İyi Parti’nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, boynuna sarılarak bir süre dinlediği kişiye sinkaflı sözler sarf etti. SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI Lütfü Türkkan’in şehit yakını olduğunu ifade eden kişinin kulağına eğilerek ettiği küfür kamuoyunda büyük tepki çekti. Sosyal medyada bir anda gündem olaya tepkiler çığ gibi büyüdü. Bazı kullanıcılar Türkkan’ın parti ile ilişkisinin kesilmesini talep etti. SİYASİLER DE KINADI Olayı önce provokasyon olarak nitelendiren Türkkan, gece yarısı paylaştığı bir video ile tüm kadınlardan ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den özür diledi. Ancak Türkkan’a siyasi isimlerden gelen tepkiler de çığ gibi büyüdü. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a tepki gösterdi.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bir muhalefet Milletvekilinin, temsilcisi olduğu vatandaşına ağıza alınmayacak küfürler etmesi terbiye dışıdır; asla kabul edilemez, şiddetle kınıyorum. Hele ki, kanlarıyla bu toprakları sulamış şehitlerimizin emanetine asla! Aziz milletimiz, hiç şüphesiz, bu çarpık zihniyete layık olduğu cevabı en net şekilde verecektir" eleştirisinde bulundu.AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe: Lütfü Türkkan’ın şehit yakını vatandaşa küfür etmesi; milletvekili rozetini, insani değerleri ve her şeyden önce şehidimizin aziz hatırasını ayaklar altına almaktır. Şehidimizin kız kardeşine yönelik bu küfür, İP’li yöneticilerin sorumluluğudur ve derhal gereği yapılmalıdır.AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ: İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl’de bir vatandaşa iğrenç bir küfür etmiş. Bu ar damarı çatlamış, seciyesi tuzla buz olmuş ahlaksızlıkların hesabını bu millete vereceksiniz. Yazıklar olsun size!Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu: Ey @LutfuTurkkan! Sen milletin vekili olamazsın. Eğer zerre kadar onurun varsa istifa edip kendi çukuruna dönersin.AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Bu saate kadar @meral_aksener’in, @iyiparti ‘in hala disiplin mekanizmasınıbaşlatmamış olması, Lütfü Türkkan’ın küfründen daha vahim, daha utanılacak, daha ayıp bir tavırdır. Bu rezaleti sahiplenen partiyi millet de tarih de unutmaz. Aklınızı başınıza alın!

#LütfüTürkkan #fuatoktay #Muhalefet #İYİParti #Politika #şehit #yakınına #ettiği #küfür #sonrası #iyi #partili #lütfü #türkkan #siyasilerden #tepki #çığ #gibi

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın