Abone Ol:

Sadakatsiz dizisindeki bir rüşvet sahnesinden dolayı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, kurum çalışanlarının zan altında bırakıldığını belirterek yasal işlemler için RTÜK’e başvurdu. Bayındır Memur-Sen de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu bulundu.
Sadakatsiz dizisinde rüşvet sahnesi için savcılığa suç duyurusunda bulunuldu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) "Sadakatsiz" dizisindeki bir rüşvet sahnesinde kurum çalışanlarının zan altında bırakıldığı gerekçesiyle Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) başvururken tapu çalışanların bağlı olduğu Bayındır Memur-Sen de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu bulundu. "BU YAYINI ASLA KABUL ETMİYOR VE ŞİDDETLE KINIYORUZ" TKGM’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Kurum çalışanları 3 Kasım’da Kanal D’de yayımlanan ‘Sadakatsiz’ dizisinde geçen bir sahnede yaratılmaya çalışılan algı ile zan altında bırakılmaya çalışıldı. Kurumumuz ve personelimize yönelik, düşünce ve ifade özgürlüğü ile eleştiri hakkının sınırlarını aşan gerçeklikle bağdaşmayan bu yayını asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz." ifadesine yer verildi. YASAL İŞLEMLER İÇİN RTÜK’E BAŞVURULDU Açıklamada, Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun kapsamında "yayın hizmetlerine aykırı olan söz konusu yayın hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması ile ilgili olarak RTÜK’e başvurulduğu, Kanal D’ye de tekzip gönderildiği" belirtildi. SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU Bayındır Memur-Sen’den yapılan açıklamada da sendikanın konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu bildirildi."Söz konusu dizide sözde tapu memurunun rüşvet ile hizmet verme sahnesinin gösterildiği" belirtilen açıklamada, "Tapu çalışanları ve saygıdeğer kurum alenen rüşvetçi damgasıyla kamuoyu önünde aşağılandı. Mesai mefhumu gözetmeden özveriyle çalışan bütün TKGM çalışanları çirkin bir ithamla karşılaşmışlardır." ifadesi kullanıldı.

#RadyoVeTelevizyonÜstKurulu #Cumhuriyet #Rüşvet #Radyo #Magazin #sadakatsiz #dizisinde #rüşvet #sahnesi #savcılığa #suç #duyurusunda #bulunuldu

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın