Abone Ol:

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisinde Feride karakterine hayat veren Nur Sürer’in hayatı araştırılıyor. Peki, Nur Sürer kaç yaşında, nereli? Nur Sürer kimdir? Camdaki Kız Feride kimdir? Nur Sürer hayatı ve biyografisi nedir?
Nur Sürer kaç yaşında, nereli? Nur Sürer kimdir? Camdaki Kız Feride kimdir? Nur Sürer hayatı ve biyografis...

Erden Kıral’ın Bereketli Topraklar Üzerinde filmi ile sinema hayatına adım atan sanatçı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde iki kez ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü kazandı. Bugüne değin kırktan fazla filmde ve televizyon dizilerinde oynadı. İlk uluslararası çalışması 1984 yılındaki Ayna adlı film oldu. Peki, Nur Sürer kaç yaşında, nereli? Nur Sürer kimdir? Camdaki Kız Feride kimdir? Nur Sürer hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde… CAMDAKİ KIZ FERİDE KİMDİR? Nalan’ın annesidir. Aristokrat bir aileden gelir ve emekli edebiyat öğretmenidir. Çok kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını tercih eder, sağlıklı olmak onun için bir takıntıdır. Çok titiz bir kadındır. Evde fazla eşya sevmez. Her şey yerli yerinde olsun ister. Ailesine oldukça düşkündür. Her şeyi kontrol etmeyi sever. Kontrolü dışında bir durum yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşadığı, sır gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en çok Nalan’a çektirir. NUR SÜRER KİMDİR? 1954 yılında Ahmet ve Rabia Sürer’in kızı olarak dünyaya geldi. Eğitimini Bursa Anadolu Kız Lisesi’nde tamamladı.Erden Kıral’ın Bereketli Topraklar Üzerinde filmi ile sinema hayatına adım atan sanatçı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde iki kez ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü kazandı. Bugüne değin kırktan fazla filmde ve televizyon dizilerinde oynadı. İlk uluslararası çalışması 1984 yılındaki Ayna adlı film oldu. Bu filmi 1991 yılında ‘En İyi Yabancı Film’ dalında Oskar Ödülü kazanan Umuda Yolculuk (1990), Dunkle Schatten der Angst (1993) ve Yara (1998) izledi.İlk evliliğini 1981 yılında Bülent Kayabaş ile yaptı. Daha sonra 16 Haziran Hareketi adlı silahlı sol örgütün lideri olduğu gerekçesiyle müebbet hapse mahkûm edilen Sarp Kuray ile evlendi. Kadın hakları ile yakından ilgili olan Sürer, politik duruşuyla da bilinmektedir. 2007’de İstanbul’da gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına katılan sanatçı, polis tarafından gözaltına alındıktan bir gün sonra serbest bırakıldı.Sürer, 2007 yılında Kanal D’de yayınlanan Asi adlı dizide ‘Neriman Kozcuoğlu’ karakterini canlandırmıştır.

#NurSürer #Gündem #nur #sürer #kaç #yaşında #nereli #nur #sürer #kimdir #camdaki #kız #feride #kimdir #nur #sürer #hayatı #biyografisi #nedir

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın