Abone Ol:

Bingöl’de İYİ Parti lideri Meral Akşener’i protesto eden şehit yakınına galiz bir küfür eden Lütfü Türkkan’a AK Parti’den tepki geldi. Çelik, "Gazi Meclis’imizin üyesi bir milletvekilinin bir şehit ailesine hakaret etmesini ve küfretmesini şiddetle kınıyoruz. Bu asla affedilmeyecek bir çirkinliktir. Bu saygısızlığı yapan kişi şehit ailesinden, tüm şehit ailelerinden ve milletimizden derhal özür dilemelidir." dedi.
Lütfü Türkkan'ın ağır küfrüne AK Parti'den ilk yorum: Bu asla affedilmeyecek bir çirkinlik

Parti yöneticileri ve milletvekilleriyle kente gelen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genç Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu. Saat kulesi önünde halk oyunları ekibinin gösterisini izleyen Akşener, sorun ve taleplerini dinlediği esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. TÜRKKAN VATANDAŞA KÜFRETTİ Akşener’in esnaf ziyareti sırasında şehit yakını olduğunu iddia eden bir kişi, İYİ Parti’nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, boynuna sarılarak bir süre dinlediği kişiye sinkaflı sözler sarf etti. SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI Lütfü Türkkan’in şehit yakını olduğunu ifade eden kişinin kulağına eğilerek ettiği küfür kamuoyunda büyük tepki çekti. Sosyal medyada bir anda gündem olaya tepkiler çığ gibi büyüdü. Bazı kullanıcılar Türkkan’ın parti ile ilişkisinin kesilmesini talep etti. "SAYGISIZLIK" Konuya ilişkin AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten ilk yorum geldi. Çelik, "Gazi Meclis’imizin üyesi bir milletvekilinin bir şehit ailesine hakaret etmesini ve küfretmesini şiddetle kınıyoruz. Bu asla affedilmeyecek bir çirkinliktir. Aziz şehitlerimizin emanetlerine hürmetsizlik edenler milletimize ve tüm değerlerimize saygısızlık ediyorlar. Bu değerli aileler bizlere aziz şehitlerimizin emanetidir. Şehit ailelerimiz başımızın tacıdır. Bu ailelerin acısı ile hemhal olmak, onları anlamak yerine ağza alınmayacak hakaretler savurmak saygısızlıktır…" dedi. "DERHAL ÖZÜR DİLEMELİDİR" Çelik, "Bu saygısızlığı yapan kişi şehit ailesinden, tüm şehit ailelerinden ve milletimizden derhal özür dilemelidir. Kıymetli şehit ailelerimizin yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

#LütfüTürkkan #ÖmerÇelik #İYİParti #AKParti #Politika #lütfü #türkkan #ağır #küfrüne #ak #parti #ilk #yorum #bu #asla #affedilmeyecek #bir #çirkinlik

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın