Abone Ol:

Fanatik’e konuşan Lucescu, “Kadro seçimlerimizle ilgili eleştiriler alsak da değişimden ve gençleşmeden vazgeçmedik. O dönemde kadroya çağırdığımız gençlerin geldiği nokta mutluluk verici. Türkiye‘de çok önemli gençler var ve bunlara sahip çıkılması gerekiyor. Daha fazla şans bulurlarsa elbette daha fazla öne çıkarlar. Ancak Süper Lig’deki takımlar 2’şer ve 3’er tane yerli oynatmaya devam ederlerse bu zor.”

Merih Demiral bulduğu şansı çok iyi değerlendirdi ve şu an dünya çapında bir oyuncu olmak üzere. Çok iyi şeyler yapacağını düşünüyorum. Yeter ki dediğim gibi şans bulsunlar ve oynasınlar. Türkiye Milli Takımı bu oyuncular sayesinde çok iyi yerlere gelecek.”

Türkiye’deki bütün takımların transfer politikalarını da eleştiren Lucescu, yine gençlerden örnek vermeye devam etti:

Eljif Elmas’ı herkes gördü işte. Potansiyelli oyuncular oynadıklarında gerçek değerlerini hemen buluyorlar. Neden Çağlar’ı Altınordu’dan bir büyük takım almadı. İstanbulspor’dan Lille’e giden ve orada yıldızlaşan Zeki Çelik, İstanbul takımlarında oynayamaz mıydı yani! Berkay Özcan da bunlara iyi bir örnek. Göreceksiniz o da çok iyi yerlere gelecek. Bu örneklere doğru hareket etmek için yeterli bence.

PAOK’u uzun yıllar aradan sonra şampiyon yaparak Yunanistan’da tarih yazan Razvan Lucescu, Al Hilal’le yeni sezona hazırlanıyor. Babasının desteğini her zaman yanında hisseden genç teknik adam, Avusturya’da Udinese’yle oynadığı hazırlık maçı öncesi de Mircea Lucescu‘yla beraberdi. Yeni takımını izlemeye gelen babasıyla maç öncesinde uzun uzun sohbet eden Razvan, verdiği demeçte ise, “Birçok teklif aldım. Türkiye’den de benimle ilgilenen takımlar oldu. Al Hilal benim için farklı bir macera. Kariyerimde yeni bir sayfa açtım. Başarılı olmak istiyorum. Şu an takımıma odaklandım. Gelecekte neler olacağını hep beraber göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Ersun Yanal talimat verdi! 4 oyuncu için karar verildi

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın