Abone Ol:

Kuraklık desteği, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) üzerinde resmi olarak kaydı bulunan çiftçiler için verilecek olan belli miktarı içerir. Peki, kuraklık desteği ne zaman yatacak? Kuraklık desteği ne zaman verilecek? Kuraklık destekleme ödeneği ne kadar?
Kuraklık desteği ne zaman verilecek? Kuraklık desteği ne zaman yatacak?

Kuraklık desteği ne zaman verilecek? sorusunun yanıtı merak ediliyor. TARSİM tarafından gerçekleştirilecek olan denetimin ardından kuraklık desteği hak edenlerin hesaplarına ödemeler gerçekleşecek. Peki, Kuraklık desteği ne zaman yatacak? Kuraklık destekleme ödeneği ne kadar? KURAKLIK DESTEĞİ NE KADAR? Kuraklık Desteği kapsamında Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre kuraklık nedeniyle yüzde 30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçilere destekleme ödemesi yapılacak. Kuraklık desteği, verim kaybına göre dekar başına 30 liradan 100 liraya kadar çıkabilecek. Desteklemeden yararlanacak ürünlerdeki verim kaybı oranları; meteorolojik veriler, TARSİM kayıtları ve İl/İlçe Hasar tespit Komisyonları kayıtları dikkate alınarak İl/İlçe Tahkim Komisyonları tarafından belirlenecek. KURAKLIK DESTEĞİ NE ZAMAN YATACAK? Destekleme ödemesi, yetersiz yağış nedeniyle kuru şartlarda üretimi yapılan buğday, arpa, çavdar,yulaf, tritikale, nohut ve mercimek ürünlerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen tarım havzalarındaki köylerde % 30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçilere yapılacak. Kuraklık desteği, illerin tarım müdürlükleri tarafından farklı tarihlerde ilanların açılması dolayısıyla Kasım ayı itibariyle netlik kazanacak.

#TarımveOrmanBakanı #ResmiGazete #Gündem #kuraklık #desteği #ne #zaman #verilecek #kuraklık #desteği #ne #zaman #yatacak

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın