Abone Ol:

Ödemelerini ağırlıklı olarak dolar ve euro ile yapan kulüpler, kurdaki dalgalanmadan dolayı endişeli. Yaklaşık 5 milyar lira borcu olan Beşiktaş’ın kurdaki yükseliş sebebiyle borcu artıyor. Zor durumda olduklarını ifade eden Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Özellikle futbolu mali açıdan yönetebilmek zor hale gelmiştir" açıklamasında bulundu.
Kulüpler tedirgin! Doların zirveyi görmesine Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den çarpıcı yorum

Doların 12 lirayı geçmesi ile birlikte kulüplerin mali durumu sıkıntıya düştü. Dar boğazda bulunan kulüpler euro ve dolar üzerinden anlaştığı futbolculara ödemelerde endişe duyuyor. Borçların büyük çoğunluğu da yabancı para cinsi üstünden ödeniyor. "ZOR HALE GELMİŞTİR" Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Cumhuriyet’e kurdaki dalgalanmayla ilgili görüşlerini anlattı. Çebi, "Sportif faaliyetleri, özellikle futbolu mali açıdan yönetebilmek çok daha zor hale gelmiştir" ifadelerini kullandı. 5 MİLYARA YAKLAŞTI Beşiktaş’ın son divan toplantısında borcun 4.5 milyar lira olduğu açıklanmıştı. Kurdaki dalgalanma sebebiyle lira bazındaki borçlar da artış gösteriyor. Beşiktaş’ın borcunun 5 milyar liraya yaklaştığı tahmin ediliyor.

#AhmetNurÇebi #Beşiktaş #Spor #kulüpler #tedirgin #doların #zirveyi #görmesine #beşiktaş #başkanı #ahmet #nur #çebi #çarpıcı #yorum

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın