Abone Ol:

Usta tiyatrocu Orhan Aydın, geçtiğimiz gün Esra Elönü‘nün 2016 yılında yaptığı iddia edilen bir paylaşıma cevap verdiği gerekçesiyle gözaltına alındı. Elönü’ye hakaret ettiği gerekçesiyle 7 buçuk saat ifade veren oyuncu, Twitter’dan Elönü ile birbirine girdi.

Gözaltına alındığını Twitter hesabından duyuran Orhan Aydın, yeni paylaşımında neden gözaltına alındığını açıkladı. Aydın, “Serbest bırakıldım. 7,5 saat Karakol ve savcılık ifadesinin nedeni; Esra Elönü’ye hakaret. Bir daha yazayım Esra Elönü’ye hakaret. Gazeteci imiş ve de yazar imiş! Yanımda durarak, dayanışmalarını ileten tüm insanlığa sevgiyle teşekkür ederim” şeklinde paylaşım yaptı.

Orhan Aydın’ın serbest kalışının ardından sosyal medya hesabından bir gönderi paylaşan Elönü, kendi ifadeleriyle “Gülüyorum sesli klavyemle:) Orhan Aydın’ın bana ettiği hakareti dava etmem suç mudur? Hayır göz6 sürecini demokrasi zaafiyeti ve gericilik gibi bayık aforizmalarla süsleyince haklı mı oluyorsunuz ? Öyle olsa bile bu ileri derecede faşistliğin gerisinde durmak şereftir” dedi.

Elönü, Twitter’da yaptığı paylaşımı gelen tepkiler üzerine kaldırmak zorunda kalırken, usta sanatçı Orhan Aydın ise kendi Twitter hesabından “Eğer bir damla gerçekliği varsa ilk duruşmada karşıma çıkar ve dünya aleme çanak yalayıcı faşistin kim olduğuna katkı sunar” yanıtını verdi.

Oyuncu Orhan Aydın neden gözaltına alındığını anlattı

Gözaltına alınan oyuncu Orhan Aydın serbest bırakıldıGözaltına alınan oyuncu Orhan Aydın serbest bırakıldı

Ünlü oyuncu Orhan Aydın gözaltına alındıÜnlü oyuncu Orhan Aydın gözaltına alındı

Gözaltına alınan tiyatro sanatçısı Orhan Aydın kimdir, kaç yaşında?Gözaltına alınan tiyatro sanatçısı Orhan Aydın kimdir, kaç yaşında?

Esra Elönü kimdir? Orhan Aydın, Esra Elönü hakkında attığı tweet nedeniyle gözaltına alındı!Esra Elönü kimdir? Orhan Aydın, Esra Elönü hakkında attığı tweet nedeniyle gözaltına alındı!

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın