Abone Ol:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yeni hizmet binası açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’deki Akkuyu Nükleer Santrali’nin ilk ünitesinin 2023 yılında devreye alınacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı ayrıca, Akkuyu’dan sonra yeni nükleer santral inşaatlarına başlanacağını dile getirdi.
EPDK'nın hizmet binası açılışında konuşan Erdoğan, yeni nükleer santral inşaatlarının sinyalini verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu için inşa edilen yeni binanın açılışında hem gündeme hem de enerji politikalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin enerji üretimi hamlesiyle ilgili mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’deki Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nin 2023 yılında devreye alınacağını ifade etti. Akkuyu’dan sonra yeni santral inşaatları olacağını da sözlerine ekledi. "YERLİ VE İMKANLARI ARTIRMA HEDEFİNDEYİZ" Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde: "Hükümet olarak gerek ülkemizin artan enerji ihtiyacını, gerekse küresel görünümü artırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Maden politikamız bizlere ve enerji sektörüne rehberlik ediyor. Enerji ihtiyacımızı yerli ve milli imkanlarla daha uygun fiyatlarla karşılamaktır. "AKKUYU’DAN SONRA 2 BELKİ DE 3 SANTRAL GELECEK" Hükümet olarak ülkemizin ve küresel alanda artan enerji ihtiyacına göre çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarının enerji sepetindeki payını sürekli yükseltiyoruz. Enerji havuzumuza nükleer enerjiyi de katarak çeşitliliği ve verimliliği artırmayı hedefliyoruz. Akkuyu NGS’yi 2023’te devreye almayı hedefliyoruz. Akkuyu’nun ardından süratle ikinci hatta üçüncü santral için çalışmalara başlayacağız."

#CumhurbaşkanıErdoğan #Ekonomi #epdk #hizmet #binası #açılışında #konuşan #erdoğan #yeni #nükleer #santral #inşaatlarının #sinyalini #verdi

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın