Son yıllarda bir çok haberde gördüğümüz bir çok öğrencinin hayatını hızlı şekilde değiştiren sosyolog ve eğitimci Merve Gülerce hakkında az bilinenleri masaya yatırdık.

Bursa İznik ilçesine bağlı Yörükler köyünde doğdu (1993). Süleyman Demirel Üniversitesinde Lisans (2016) ve yüksek lisans (2018) eğitimlerini tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Ön lisans ve Atatürk Üniversitesi Ön Lisans Programları ile birlikte 20’den fazla resmi ve özel kurumdan alınmış eğitimlere ve sertifikalara sahiptir.

Bir çok özel eğitim kurumunda rehber öğretmenlik görevinin yanı sıra kişisel ve kitlesel eğitim koçluğu vazifelerini yerine getirmiştir. İşine olan bağlılığı ve bu alanda bitmeyen kendini geliştirme isteği sayesinde yüzlerce öğrencinin hayatında çok önemli yer edinmiş hayallerine kavuşmalarına yardımcı olmuştur. Bir çok ihtiyaç sahibi öğrenciye destek olmuş Türk eğitim dünyasına kısa zamanda çok katkı sunmuştur. Bir çok televizyon kanalı yanı sıra bir çok ulusal yayın kuruluşu görüş ve tavsiyelerini yayınlamıştır. Eğitim sistemlerinde olan yenilikleri ve birey farklılığı odaklı eğitim anlayışı özellikle toplumda ger kalmış ve örselenmiş öğrencilerin topluma geri kazandırılıp mesleklerinde çok ama çok faydalı bireyler olmalarına zemin hazırlamıştır. Türk Eğitimci Merve Gülerce

Kendisi eğitim sürecinin 3 katmanlı olduğunu ve ancak bireyin ailesinin ve eğitim kurumunun senkron ilerlemesi halinde başarının mümkün olduğunu savunur. Ayrıca öğrenmenin anlatıma dayalı değil içsel heves ve merak dürtüleri ile mümkün olabilecek anlık bir durum olduğunu savunur. Tüm bunların yanı sıra genel olarak Türk eğitim sisteminde sınavlar esnasında öğrencilerin uyması gereken ve fayda sağlayabilecek bir çok genel metot bulmuş veya var olan metotları geliştirmiştir.