Fenerbahçeli futbolcu Dirar’ın menajeri olan Fouad Ben Kouider, önemli açıklamalarda bulundu.

Türk takımlarının ekonomik sıkıntı yaşadığını belirten Belçikalı menajer, ‘ ‘Türkiye’de özellikle üç büyük kulüp finansal olarak zorlu bir zaman geçiriyor. Artık bu kulüpler büyük bonservislerle transfer yapamıyor. Onun yerine boşta oyuncuları alıyorlar veya kiralık transfer yapıyorlar. Son zamanlarda ise genç oyunculara yöneldiler. Bu aslında Belçikalı oyuncular için iyi olabilir. Ama yine de futbolcuları Türkiye’ye gitmeye ikna etmek kolay olmuyor.” sözlerini kullandı.

“DIRAR MAAŞINI GEÇ ALDI AMA KALMAYI TERCİH ETTİ”

Futbolcuları Bongonda ve Dirar hakkında da konuşan Kouider, ”Bongonda, eğer Trabzonspor’da bir sezon oynayabilseydi şu an Galatasaray veya Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Dirar için ise Avrupa’dan teklifler vardı ama kendisi Fenerbahçe’de kalmak istedi. Cocu zamanında oynayamıyordu ama yeni teknik direktörle kendisine geldi. Dirar’ın yüksek maaşı var ve bunu almak için uzun süre bekledik. Ancak genç oyuncular maaşı geç almayı bekleyemez. Bizim yaptığımızı onlar yapamayabilir.” dedi.

“BÖYLE DEVAM EDEMEZ”

Son olarak Türkiye’deki ekonomik durum hakkında konuşan Ben Kouider, ”Türkiye’de çoğu takım borç içinde. Süper Lig, böyle devam edemez. Acilen bir çözüm bulmaları gerekiyor. Belçikalı oyuncular, ileriki zamanlarda eğer paralarını alabileceklerse Türkiye’ye gitmeyi de tercih edebilirler.” diye konuştu.

“Fener Ol” Kampanyasına Fenerbahçeli Sporculardan 10 milyon TL

Hazard, Real Madrid'e Gidiyor! 6 Yıllık İmzaHazard, Real Madrid’e Gidiyor! 6 Yıllık İmza

Ronaldinho'nun Oğlu Joao Mendes, Cruzeiro İle Sözleşme İmzaladıRonaldinho’nun Oğlu Joao Mendes, Cruzeiro İle Sözleşme İmzaladı

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın