Abone Ol:

AK Partili Mustafa Şen, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasındaki anketi paylaştı. Ankete göre; AK Parti yüzde 38,5’la ilk sırada yer alırken CHP yüzde 25,3, İYİ Parti de yüzde 12,1 oy topladı. Ankette yüzde 9,9’la oy alan MHP, yüzde 9,2 oy toplayan HDP’yi geride bırakırken DEVA Parti ve Gelecek Partisi de yüzde 1’in üzerine çıktı. Cumhur İttifakı’nın iki ortağı AK Parti ve MHP’nin toplam oy oranı ise 48,4 oldu.
Cumhur İttifakı yüzde 50'yi geçiyor mu? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki son anket sonuçları

AK Parti AR-GE ve Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, A Haber’de katıldığı programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın masasındaki son anketin sonuçlarını açıkladı. AK PARTİ İLK SIRAYI KAPTIRMADI Ankette, vatandaşlara, "Bu pazar bir genel seçin olsa hangi partiye oy veririsiniz?" sorusu yöneltildi. Alınan sonuçlara göre, AK Parti yüzde 38,5’le rakiplerinin önünde ilk sıraya oturdu. MHP, HDP’Yİ KÜÇÜK FARKLA GEÇTİ Ana muhalefet Partisi CHP yüzde 25,3, oy toplarken İYİ Parti yüzde 12,1’de kaldı. MHP yüzde 9,9 oy alırken HDP 9,2’yle MHP’nin gerisinde kaldı. YENİ KURULAN İKİ PARTİ YÜZDE 1’DE KALDI Yeni kurulan partilerden DEVA Partisi yüzde 1,7, Gelecek Partisi yüzde 1,1, Saadet Partisi yüzde 0,7, Memleket Partisi yüzde 0,6, Yeniden Refah Partisi yüzde 0,4, BBP yüzde 0,3, diğer partiler ise yüzde 0,2 oy aldı. CUMHUR İTTİFAKI’NIN OY ORANI 2023 seçimleri öncesi Cumhur İttifakı’nın iki ortağı AK Parti ve MHP’nin toplam oyları ise yüzde 48,4 oldu. Cumhur İttifakı’nın oy oranın yüzde 50’nin altında kalması dikkatlerden kaçmadı. "BİRİLERİ OPERASYON ÇEKİYOR" Diğer anket şirketlerinin araştırmalarına tepki gösteren AK Partili Şen, "Birileri operasyon çekiyor. Zihinleri bulandırıyorlar. Koskoca adam yalan söylüyor. Araştırmalarda şunu görüyorum; kararsızları yüzde 40 olarak belirtiyorlar. Böyle bir şey yok. Politize olmuş toplumda kararsız az olur. Bunu bilmiyorlar mı? Biliyorlar. AK Parti’yi yüzde 30’un altında göstermeleri için kararsızları çok gösteriyorlar. Ben şimdi tek araştırma yapmıyorum. Ayda 3-4 tane araştırma yapıyorum ya da yaptırıyorum. Cumhurbaşkanı anketleri çok sıkı takip ediyor. Burada mevzu şu; gördüğümüz manzara burada bir tanesini kullanıyorsunuz. 37, 38, 39 küsuratlı rakamlarda görüyorum. 37 ile 39 arasında değişen bir tablo var." dedi.

#MemleketPartisi #GelecekPartisi #SaadetPartisi #DevaPartisi #İYİParti #AKParti #HDP #MHP #CHP #Politika #cumhur #ittifakı #yüzde #50geçiyor #mu #işte #cumhurbaşkanı #erdoğan #masasındaki #son #anket #sonuçları

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın