Abone Ol:

Apple, Çin’den sonra Almanya’da da patent ihlaline takıldı. Münih Bölge Mahkemesi, Apple’ın Qualcomm’un akıllı telefonlardaki güç tasarrufuyla ilgili fikri haklarını ihlal ettiğine hükmetti. Kararın ardından Apple, iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinin Almanya’daki satışlarını durduracak.

Qualcomm’un patent ihlali davası sonucunda Çin’de bazı iPhone modellerinin satışı yasaklanan Apple’a bu kez kötü haber Avrupa’dan geldi. Apple, Qualcomm’un Almanya’da Münih Bölge Mahkemesi’nde açtığı patent ihlali davasını kaybetti. Mahkemenin kararında Apple’ın cihazlarının Qualcomm’un akıllı telefonlardaki güç tasarrufuyla ilgili fikri haklarını ihlal ettiği belirtildi. Bu kararı ardından Apple, iPhone 7 ve iPhone 8 modellerini Almanya’daki mağazalarından kaldıracak.

SATIŞLARI ASKIYA ALACAK

Mahkemenin kararı için temyiz başvurusunda bulunan Apple, bu süreç tamamlanana kadar Almanya’daki 15 Apple mağazasında iPhone 7 ve iPhone 8’in satışlarını askıya alacak. Ancak bu modellerin Apple mağazası dışındaki üçüncü taraf satıcılardaki satışına şimdilik devam edilebilecek. Apple’ın iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modelleri ise mahkemenin aldığı karardan etkilenmeyecek ve satışına devam edilebilecek.

İPHONE’LARA YASAKLAMA EMRİ VERİLDİ

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Qualcomm Başkan Yardımcısı Don Rosenberg, ‘Geçtiğimiz iki hafta içinde iki farklı yargı alanında iki saygın mahkeme, Qualcomm’un patentlerinin değerini onayladı ve Apple’ın bir ihlalini ilan etti. Almanya ve Çin’in önemli pazarlarında iPhone’lara yasaklama emri verildi’ dedi.

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın