CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı’nın Alper Taş olduğunu açıkladı. Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olan Alper Taş hakkında merak edilenler haberimizde…

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul’a bağlı Beyoğlu Belediye Başkan Adayı açıklandı. CHP’nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olarak 31 Mart seçimlerinde Alper Taş gösterildi. Peki, Alper Taş kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

ALPER TAŞ KİMDİR?

Alper Taş, 1967 yılında Rize’nin Pazar ilçesinin Subaşı köyünde doğdu. Taş, üniversiteye kadar olan öğrenimini Pazar’da tamamladı. Pazar İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gördü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında çeşitli siyasi faaliyetler içerisinde yer aldı.

ÖDP GENEL BAŞKANLIĞI YAPTI

Bunun yanında Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin kurulmasında büyük rol oynadı. Parti’de Beykoz İlçe Yöneticiliği, İstanbul İl Örgütü Yöneticiliği, İstanbul İl Başkanlığı, Parti Meclisi Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 21 Haziran 2009’da yapılan ÖDP 6. Olağan Kongresi’nde Genel Başkanlık makamına getirildi. Füsun Taş ile evli olan Alper Taş İstanbul’da yaşamaktadır.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu Kimdir?

CHP İstanbul Adalar İlçesi Belediye Başkan Adayı Erdem Gül Kimdir?CHP İstanbul Adalar İlçesi Belediye Başkan Adayı Erdem Gül Kimdir?

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın