Abone Ol:

Çinli tenis yıldızı Peng Shuai, eski Başbakan Yardımcısı Zhang Gaoli’yi cinsel saldırıyla suçladıktan sonra ortalıktan kayboldu. WTA (Tenis Birliği) Çin’in açıklamama yapması halinde milyonlarca dolarlık anlaşmaları iptal edeceğini açıkladı. Birleşmiş Milletler de Çin’den acil cevap beklediklerini bildirdi.
Bu olay sporu aştı! Başbakan yardımcısını tacizle suçladıktan sonra kaybolan tenisçi için dünya ayağa kalktı

Birleşmiş Milletler (BM), Çin’in eski başbakan yardımcısı Zhang Gaoli tarafından cinsel tacize uğradığını iddia ettiği sosyal medya paylaşımından beri kendisinden haber alınamayan Çinli tenisçi Peng Shuai’nin nerede ve nasıl olduğuna dair kanıt istedi."İPTAL EDERİZWTA Başkanı (Kadınlar Tenis Birliği) Steve Simon, eski başbakan yardımcısını suçlayan paylaşımının ardından kendisinden haber alınamayan Peng ortaya çıkmaz ve iddialarla ilgili soruşturma başlatılmazsa, Çin’den on milyonlarca dolarlık turnuvaları geri çekmeye hazır olduklarını söyledi. Serena Williams da şoke olduğunu belirterek "Bu soruşturulmalı ve biz de sessiz kalmamalıyız" dedi."UMARIM GÜVENDEDİR"Kadın tenisinin yıldızı Serena Williams, "Umarım güvendedir ve en kısa zamanda bulunur. Bu soruşturulmalı ve biz de sessiz kalmamalıyız. Bu inanılmaz zor zamanda ona ve ailesine sevgilerimi gönderiyorum" dedi.

#SerenaWilliams #PengShuai #Wta #Spor #bu #olay #sporu #aştı #başbakan #yardımcısını #tacizle #suçladıktan #sonra #kaybolan #tenisçi #dünya #ayağa #kalktı

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın