Abone Ol:

Muğla’nın Bodrum ilçesinde başıboş sokaklarda gezen dev iguana, yoldan geçen vatandaşları şaşkına çevirdi. Nereden ve nasıl geldiği bilinmeyen iguana belediye ekipleri tarafından hayvan barınağına götürüldü.

Muğla Bodrum’da başıboş bir şekilde sokaklarda gezen iguana görenleri şoke etti. Vatandaşlar tarafından yol kenarında başıboş gezerken bulunan iguana koruma altına aldı.

DEV İGUANAYI GÖREN VATANDAŞLAR ŞAŞKINA DÖNDÜ

Bodrum’un Torba-Göltürkbükü yolu kenarında ilerleyen 1 metrelik iguanayı gören vatandaşlar neye uğradığını şaşırdı. Bodrum Hayvan Barınağı ekiplerine haber veren vatandaşlar, ekipler gelene kadar iguananın başından ayrılmadı. İhbar üzerine bölgeye giden Bodrum Belediyesi ekipleri dev iguanayı yakalayarak güvenli bir şekilde hayvan barınağına götürdü.

VETERİNER HEKİMLER TARAFINDAN TEDAVİ ALTINA ALINDI

Tropik iklimlerde yaşayan egzotik bir kertenkele türü olan iguananın, havaların soğuk olması nedeniyle vücut ısısının düştüğü belirlendi. Veteriner hekimler tarafından tedavi altına alınan iguananın vücut ısısı normale getirildi.

DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR İL MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM EDİLECEK

Sıcak bir odada 24 saat gözlem altında korunan dev kertenkelenin, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğüne teslim edileceği öğrenildi.

İGUANANIN NASIL GELDİĞİ BİLİNMİYOR

Afrika ve Orta-Güney Amerika gibi tropik iklimlerde yaşayan iguananın nereden ve nasıl geldiği ise bilinmiyor.

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın