Abone Ol:

Toplu açılış töreni için Batman’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting alanında yöresel kıyafetli Batmanlı kadınlar tarafından karşılandı. Kürtçe şarkılar söyleyen kadınlardan Müyesser Fidan, "Biz bu yörenin parçası olan bu türküyü Cumhurbaşkanımıza uyarladık. 3 yıldan beri Cumhurbaşkanımız buraya gelmediği için çok özlediğimizi belirtmek için Batman Min Beriya Te Kiriye türküsüyle karşılamayı uygun gördük" dedi.
Batmanlı kadınlar, yöresel türküyü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uyarladılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni için geldiği Batman’da yöresel kıyafetli Batmanlı kadınların kendisi için uyarladıkları Kürtçe şarkılarla karşılandı. YÖRENİN PARÇASINI CUMHURBAŞKANI’NA UYARLADILAR Erdoğan’ı yöresel kıyafetiyle karşılayan Batmanlı kadınlardan Müyesser Fidan, "Biz bu yörenin parçası olan bu türküyü Cumhurbaşkanımıza uyarladık. Kendisini bu şekilde ve gücün simgesi olan lavantalarla karşıladık. 3 yıldan beri Cumhurbaşkanımız buraya gelmediği için çok özlediğimizi diye belirtmek için Batman Min Beriya Te Kiriye türküsüyle karşılamayı uygun gördük" dedi. "BUGÜN BATMAN’DA BAYRAM VAR" Gülhan Bagrıyanık ise, "Bugün Batman’da bir bayram, bir şölen var. Çünkü Cumhurbaşkanımızı misafir ediyoruz. Cumhurbaşkanımız için çok güzel şarkılar hazırladık ve kendisine söyledik inşallah beğenmiştir. Cumhurbaşkanımıza olan sevgimizi söylediğimiz şarkılarla kendisine ilettik inşallah beğenmiştir. Kürtçe şarkılarımızı Cumhurbaşkanımıza uyarlayarak söylemeye çalıştık teşekkür ederiz" diye konuştu.

#RecepTayyipErdoğan #cumhurbaşkanı #Miting #Kürtçe #Politika #batmanlı #kadınlar #yöresel #türküyü #cumhurbaşkanı #erdoğan #uyarladılar

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın