Abone Ol:

Yeni güne 9,74 seviyesinden başlayan dolar, öğle saatlerinde tekrar yükselişe geçerek 9,87 ile rekorunu yenilerken gram altının fiyatı ise 586 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Peki, altın neden yükseldi? Altın, dolar neden arttı?
Altın neden arttı? Son dakika altın neden yükseldi? Altın, dolar, euro neden yükseliyor?

Son dakika altın neden yükseldi? sorusu ekonomi dünyasında araştırılan konular arasında yer alıyor. ABD enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte doların tarihi zirveyi görmesinin ardından merak edilen soruların yanıtını sizin için derledik. SON DAKİKA ALTIN NEDEN YÜKSELDİ? ABD’de ekim ayına ilişkin tüketici fiyat endeksi açıklandı. Ekim ayında ABD’de tüketici fiyatları yüzde 0.6’lık beklentiye rağmen aylık yüzde 0.9 yükseldi. Yıllık enflasyon ise yüzde 5.9’luk beklentiye karşın yüzde 6.2 geldi. Verilere göre, yıllık enflasyon yüzde 6,2 ile 1990’dan bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Bu gelişmelerin ardından Türkiye’deki Dolar ve altın fiyatları peş peşe tarihi zirvelerini gördü. DOLAR TARİHİ ZİRVESİNDE Tarihi zirvesi 9.85 olan dolar/TL gün içerisinde 9,87’yi test ederek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Euro ise 11,40 seviyesini görerek rekor kırdı. DOLAR 2021’DE YÜZDE 33 YÜKSELDİ Dolar/TL 2021 yılına ise 7.38’den başlamıştı. 2021 genelindeki yükselişi yüzde 33’ü buldu.

#Altın #dolar #Euro #Gündem #altın #neden #arttı #sondakika #altın #neden #yükseldi #altın #dolar #euro #neden #yükseliyor

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın