Abone Ol:

AK Parti’nin İstanbul adayı olması beklenen TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın bütçe görüşmelerinden sonra istifa etmesi bekleniyordu. Yıldırım’ın bu düşünceden vazgeçtiği ve YSK’nın kesin aday listelerinin yayınlanmasını bekleyeceği öne sürüldü.

AK Parti’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı açıklanması beklenen Binali Yıldırım’ın,bütçe görüşmelerinin ardından TBMM Başkanlığı’ndan istifa edeceği iddia edilmişti. Yıldırım’ın, görevinden istifa etmek için YSK’nın kesin aday listelerinin yayınlanmasını bekleyeceği ileri sürüldü.

MECLİS BAŞKANLIĞINI SÜRDÜRMESİ TARTIŞMA YARATMIŞTI

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın adaylığının konuşulmaya başlamasından itibaren siyasi kulislerde uzun zamandır Meclis Başkanlığından istifa edip etmeyeceği tartışılıyordu. Hem AK Parti içinde, hem de muhalefet cephesinde Yıldırım’ın aday olması durumunda Meclis Başkanlığı görevini sürdürmesinin ‘etik’ olmayacağı görüşü gündeme getirilmişti.

İSTİFA ETMEKTEN VAZGEÇME AŞAMASINA GELDİ

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Yıldırım’ın da, bu tartışmaların başında istifa etmesinin daha doğru olacağını düşündüğü, ancak son birkaç günde yaşanan gelişmelerden sonra bu düşünceden vazgeçme aşamasına geldiği öne sürüldü.

Edinilen bilgilere göre, Binali Yıldırım, aday olarak açıklanmasından sonra Meclis Başkanlığını sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda hukukçulardan görüş sordu.

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın