Abone Ol:

Yerel seçimlerde aday olmayacağını açıklayan CHP’li Aziz Kocaoğlu, ’15 bin nüfuslu ilçe belediye başkanı, Nihat Zeybekci’nin karşısına çıkarılamaz. İzmir, çantada keklik değil.’ diyerek partiye uyarı yaptı.

Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde aday olmayacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu, CHP’nin 15 bin nüfuslu ilçe belediye başkanının, AK Parti’nin İzmir adayı Nihat Zeybekci’nin karşısına çıkarmasının hata olacağını savunarak ‘İzmir çantada keklik değil’ dedi.

‘ADAY DEĞİLİM, KARARIM DEĞİŞMEZ’

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Aziz Kocaoğlu, yeniden aday gösterilebileceğine ilişkin tartışmalara dair, ‘Aday olmadığımı ve olmayacağımı seçime 6 ay kala açıkladım. Bu saatten sonra kararım, fikrim değişmez’ dedi.

‘AK Parti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Nihat Zeybekci’yi aday olarak açıkladı. Nihat Zeybekci 2004 yılında Denizli’den, ben İzmir’den adaydım. 2009’daki seçimde ikimiz de seçildik’ diyen Kocaoğlu, ‘Zeybekci, başkanlıktan istifa edip milletvekili, sonrasında da bakan oldu. Yani, çıtası yükseldi. CHP’nin de İzmir Büyükşehir Belediyesi için en az bu çıtada, bu kıratta bir aday göstermesi lazım’ şeklinde konuştu.

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın