Abone Ol:

İçişleri Bakanlığı, ‘Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri’ konulu 9 maddelik genelge gönderdi. Peki, 65 yaş üstü toplu taşıma kullanımı yasak mı? İşte, merak edilen normalleşme genelgesinin ayrıntıları…
65 yaş üstü toplu taşıma kullanımı yasak mı?

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısının ardından açıkladığı normalleşme kararlarına ilişkin 81 il valiliğine ‘Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri’ konulu genelge gönderdi. Tİçişleri Bakanlığı, ‘Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri’ konulu 9 maddelik genelge gönderdi. Peki, 65 yaş üstü toplu taşıma kullanımı yasak mı? İşte, merak edilen normalleşme genelgesinin ayrıntıları… 65 YAŞ ÜSTÜ 18 YAŞ ALTI TOPLU TAŞIMA KULLANIMI Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklar.Bu hükümden, Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitim ve öğretim yapmasını uygun gördüğü öğrenciler istisna tutulacak.

#SokağaÇıkmaYasağı #Gündem #Haber

Abone Ol:
Abone Ol

Yorumlarınızala Sitemize Değer Katın